Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

74 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден (15.07.2021) спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 74 возачи.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Шекеринска до мировниците: Добродојдовте дома, покажавте дека на Армијата на Северна Македонија, НАТО може да се потпре!

Vesti +

285 санкционирани возачи во Скопје, 184 за брзо возење

Vesti +

Битиќи за 100 дена Влада: Се справивме со предизвиците и го заштитивме стандардот на граѓаните

В+

СДСМ: Нова поддршка за земјоделството, полесно исплаќање субвенции и 100% зелена нафта за земјоделците

Vesti +

Груби – Мекачи: Измената на Изборниот законик бара консензус од сите политички партии

В+

Пет хороскопски знаци толку ќе се збогатат што нема да знаат што со парите

В+