74 санкции за возење под дејство на алкохол
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

74 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден (15.07.2021) спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 74 возачи.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Уставниот суд поведе постапка за одлука на Општина Куманово, со која се овозможува градење надвор од центарот

Vesti +

Костадиновска Стојчевска: Спојот на нови и стари имиња ќе ги оствари стратешките цели

В+

Данела Арсовска пак бега од новинарски прашање, на кој ли не потсеќа?

В+

Илиевски од СДСМ: Од 14 милиони оперативен буџет, Димитриевски со 2 милиони вратил долг, а со 12 изградил еден кружен тек и една монтажна катна гаража

В+

Приведено лице за издржување казна затвор од 4 години

Vesti +

СДСМ: Дали Мицкоски ќе признае за спорните набавки на автобуси?

В+