Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

65 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден (07.07.2021) спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 65 возачи.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Осумнаесет годишник тешко повреден откако со фордот излетал од пат – познати деталите

В+

150 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

Vesti +

193 сообраќајни прекршоци во Скопје: 64 за пребрзо возење, 17 возеле без возачка дозвола

Vesti +

Бучковски: Група на моќни олигарси се најголема опасност за Петков, но моја проценка е дека неговата влада ќе преживее

В+

Страотна сообраќајка кај Романовце, вечерва загинала млада девојка

В+

Нови 672 случаи на коронавирус, 5 лица поочинаа, најмладиот имаше 48 години

В+