Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

65 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден (07.07.2021) спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 65 возачи.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Како власт ВМРО-ДПМНЕ поттикнуваше загадување, денес како опозиција се противи на повеќе пари за инвестиции во обновливи извори на енергија

Vesti +

Сите анкети го потврдуваат високиот рејтинг на премиерот Зоран Заев, не му бега нов изборен пораз на Мицкоски

В+

Вицепремиерката Грковска ќе учествува на Регионален состанок на тема „Јавните политики во областа на конфискација на имот“, што се одржува во Виена

Vesti +

Петмина од кои четворица малолетници фатени со запрежни коли како носат нелегално стекнати огревни дрва

Vesti +

Ковачевски од Кавадарци: Освен највисоки откупни цени за грозјето, Владата обезбеди и навремени субвенции за лозарите

Vesti +

Средба на министрите за одбрана на Северна Македонија и Бугарија, Петровска и Заков на вонредниот состанок на НАТО во Брисел

В+