59 санкции за брзо возење на територија на СВР Охрид
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

59 санкции за брзо возење на територија на СВР Охрид

Денеска (11.07.2021) во периодот од 10 до 15 часот полициски службеници од СВР Охрид спроведоа зајакната акциска контрола на територијата на СВР Охрид за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 59 возачи. Најголем дел од санкциите се изречени во Струга-25, Дебар-15, Охрид-11…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Жестока реакција на СДСМ Куманово, откако Димитриевски јавно беше поддржан од ВМРО ДПМНЕ – Градоначалникот во заминување склучи пакт со ѓаволот за одбрана на личните интереси, на профитерството, на корупцијата, на криминалот…

В+

Физичка пресметка во центарот на Скопје – се степаа две возрасни скопјанки

Vesti +

СДСМ: Со стратешки проекти инвестираме во енергетската независност

Vesti +

СДСМ: Уште во првите денови градоначалниците на Мицкоски го покажаа режимското лице, во ВМРО-ДПМНЕ едно зборуваат друго прават

В+

Шекеринска: Охридксиот договор создаде клима на заедништво

В+

Владата го одбележа 9 Мај со пораки во духот на обединувањето и евроинтеграциите

Vesti +