Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

56 санкционирани возачи на мотоцикли во Скопје

Во текот на вчерашниот ден (03.07.2021) спроведена е акциска контрола на територијата на СВР Скопје за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 56 возачи. Од нив, 25 возеле без возачка дозвола, 23 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, а санкционирани се и други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

(ФОТО) Кумановски Голф извлечен од Вардар откако паднал, што се случило со патниците засега не се знае!

Vesti +

НЛБ Банка Скопје, во соработка со Триглав Осигурување Живот, лансира нов производ Unit Linked – осигурување на живот со инвестиции

Vesti +

Матески: Со број 12 за советничката листа на СДСМ и Коалицијата, општина Гостивар конечно ќе тргне напред, ќе го добие Најдоброто

В+

Ковачевски: Со владина поддршка македонските компании реализираат нови инвестиции и вработувања

В+

Ковачевски: Благодарам Кавадарци за силната поддршка!

Vesti +

Нови пријави за поставени бомби во 4 училишта

Vesti +