Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

54 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер во периодот од 21.00 до 02.00 часот (22/23.07.2021) спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 54 возачи.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Не можете да го видите вашето дете додека не се вакцинирате! – Разведена мајка шокирана на суд

Vesti +

По неуспешните протести, Мицкоски се обраќа и на празни трибини

В+

Трагедија во домот на македонската пејачка – ненадејно почина нејзиниот син (ФОТО)

Vesti +

Тешко повреден пешак во Битола откако малолетник го удрил со неговиот мотор

Vesti +

Ќе ја голтне ли виорот на војната преубавата Одеса? Во жив штит од руските подморници Украинците држат над 20 турски бродови

Vesti +

Филипче: Голем интерес за вакцинација, се надевам дека ќе продолжи и понатаму

Vesti +