Во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 (03.07/04.07.2021) спроведена е акциска контрола на територијата на СВР Скопје за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол, при што санкционирани се 53 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.