Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

53 санкции за возење под дејство на алкохол во Скопје

Во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 (03.07/04.07.2021) спроведена е акциска контрола на територијата на СВР Скопје за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол, при што санкционирани се 53 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Арсовска му врати на Таравари: Нашата соработка заврши уште вчера – во Гостивар да си поставуваш директори не во Скопје

Vesti +

Нови 672 случаи на коронавирус, 5 лица поочинаа, најмладиот имаше 48 години

В+

Премиерот Ковачевски ќе се обрати на отворањето на Првиот меѓународен саем за вино, храна и туризам „Винска Визија на Отворен Балкан“ во Белград

Vesti +

МЗ: Зголемен интересот за вакцинација, вчера се аплицирани 15.574 вакцини

В+

266 санкции за брзо возење

Vesti +

Тежок ден: 29 починати, 1166 новозаразени

В+