Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

435 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (18.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 435 возачи. Од нив, 35 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Белград: Професори во приватен стан имале секс со студентки за – оценка

Vesti +

Утре започнува етапната исплата на мартовски пензии, со дополнителни 1000 денари финансиска поддршка

Vesti +

Сугарески: Скандалозно е што кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ не се појави на ТВ дебатата

В+

Графити и плакати среде изборен молк во Облешево – Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот

В+

Во тек е исплатата на образовниот додаток за четвртиот мерен период

Vesti +

Првоосомничениот за убиството на Тот спроведен во Затвор Скопје за издржување мерка притвор

Vesti +