Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

435 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (18.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 435 возачи. Од нив, 35 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Доналд Трамп повеќе не е меѓу 400 -те најбогати во САД

В+

Поведена истрага за неовластено поседување муниција

В+

Заев: Обединувањето е можно, остварливо и неопходно за да продолжи развојот на Скопје

В+

Владата ќе ја одржи 79-та седница

Vesti +

Бислимоски: Интерконекторот помеѓу Северна Македонија и Грција е клучен енергетски инфраструктурен објект во снабдувањето со природен гас

Vesti +

СДСМ: Анкетата на Брима потврди, СДСМ е убедлив фаворит, победник на локалните избори, претседателот Заев со најголема доверба од граѓаните

В+