417 санкции за брзо возење
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

417 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (02.08.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 417 возачи. Од нив, 37 возилa се движелe со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 11 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Дете почина од гушење со парче од банана

В+

Герасимовски: Ве повикувам да ја потврдиме победата за Центар да продолжи напред

Vesti +

Русија од почетокот на војната заработила 63 милијарди евра; Најголем дел од парите се од ЕУ

Vesti +

Шилегов од Карпош: Имаме едноставен избор – сакаме Скопје да го движиме напред или ќе го вратиме назад

В+

Костадин Костадинов: Странски инвестиции во ТИРЗ кои носат нови работни места и повисоки плати, економијата расте

Vesti +

Објавена снимка од нападот на Белгород: Пожар избувна во складиште за нафта – Русите за нападот врз нивното тло ја обвинија Украина

В+