Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

378 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (14.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 378 возачи. Од нив, 38 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Митовски: Имаме програма и проекти за уште позасилен развој на Крива Паланка, граѓаните ќе го одберат Најдоброто

В+

Шилегов: Во Ѓорче за 4 години направиме толку, колку што Градот нема направено во изминатите 40 години

В+

Марко Михаилоски: Студентите да аплицираат за субвенциониран студентски оброк, крајниот рок е утре

Vesti +

Приведен криминалец осуден на 12 години казна затвор

Vesti +

168 санкционирани возачи во Скопје, 43 за брзо возење

Vesti +

(Видео) 211 санкции за брзо возење

Vesti +