34 санкционирани возачи на териториите на СВР Тетово и СВР Охрид
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

34 санкционирани возачи на териториите на СВР Тетово и СВР Охрид

Во текот на вчерашниот ден (31.03.2023) во периодот од 14.00 до 22.00 часот Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе засилена акциска контрола во делот на сообраќајот на териториите на СВР Тетово и СВР Охрид. При контролата санкционирани се 34 возачи, од кои 26 за возење повеќе од дозволената брзина, две мерки за возење без возачка дозвола…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Можеби ќе ве интересира...

Нови тројца починати и 9 новозаразени од коронавирус

В+

Руски проектил погоди училиште во Запорожје

Vesti +

Ковачевски: 233 улилишта и 235 фирми од прехранбениот сектор се пријавиле за субвенционирано снабудавање со струја

Vesti +

Заев: 8 септември, Денот на независноста е еден од најсветите и најсветлите датуми од историјата на Северна Македонија

В+

Владата донесе одлука да се поништи одлуката за прием на Онишченко во државјанство

Vesti +

Нападнат вработен во казино – детали за инцидентот во Кичево

Vesti +