Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

33 санкционирани возачи за затемнети стакла и флешери

Во периодот од 28.06.2021 до 04.07.2021 Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла) и користење на уреди за светлосни и звучни знаци, при што санкционирани се 33 возачи. Од нив, 31 возило имало вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), а две возилa поседувале уреди за светлосни и звучни знаци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

„Симулациската вежба за размена на информации во реално време“ во Охрид

Vesti +

Заев: Над 700 милиони евра вложивме во овој регион, во Крива Паланка победува Најдоброто со Сашко Митовски уште во првиот круг!

В+

Шилегов: Чаир го развиваме како никогаш порано, продолжуваме уште посилно

В+

Расчистена кражба на возило, приведено едно лице во Скопје

Vesti +

Приведен скопјанец баран со потерница

Vesti +

41 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

В+