Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

323 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (07.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 323 возачи. Од нив, 27 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Најголем број од санкциите се изречени на територија на СВР Штип – 60, а потоа на територија на СВР Битола – 49, на територија на СВР Скопје – 46…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Нови 517 случаи на коронавирус, двоцифрен број на починати

Vesti +

Прегазен велосипедист на паркинг во Скопје – мажот итно пренесен во болница со тешки повреди

Vesti +

Заев: По грешка кажав „македонска репрезентација“ – имам 47 години се случуваат и грешки

В+

Ковачевски: Од клучна важност е да ги разбиваме стереотипите за лицата со Даунов синдром

В+

258 сообраќајни прекршоци во Скопје, 109 санкции за прекршоци што ги прават пешаците

Vesti +

МВР со детали за убиството во Кавадарци

В+