298 санкции за сообраќајни прекршоци, 17 возила упатени на вонреден технички преглед
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

298 санкции за сообраќајни прекршоци, 17 возила упатени на вонреден технички преглед

Во текот на вчерашниот ден (27.03.2023) во периодот од 10.00 до 14.00 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на цела држава, при што изречени се 298 санкции за сообраќајни прекршоци. При контролата, санкционирани се 17 возачи за возење без возачка дозвола, а 17 возила биле упатени на вонреден технички.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Мицкоски копнее по Груевски, обвини СДСМ

В+

Се замрзнува цената на огревно дрво и пелети

Vesti +

Заев: Остануваме засебни држави, но треба да ги симнеме административните граници

В+

(видео) Заев: Јас сум убеден дека вие знаете, дека со носењето на ваквата одлука и те како ја испраќате и политичката порака, во каква држава саката да живеете, и тоа е целосно ваше право и ваша одговорност, а наше е да го понудиме тоа што најдобро можеме

В+

Будимир: Планираме инвестиции во младите таленти и силна поддршка за спортот

В+

Мистериозна смрт во Скопје: Во водите на Вардар кај Кванташки пазар забележано безживотно тело

Vesti +