275 санкции за брзо возење на територија на цела држава
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

275 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (15.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 275 возачи. Од нив, осум возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

НЛБ Банка Скопје, во соработка со Триглав Осигурување Живот, лансира нов производ Unit Linked – осигурување на живот со инвестиции

Vesti +

МЗ: 72% од новите случаи и 78% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Vesti +

Спасовски-Јохансон од Берлин: ФРОНТЕКС го потпишуваме на македонски јазик, МВР останува посветено на борбата против нелегална миграција, корупција, организиран криминал…

Vesti +

185 санкционирани возачи во Скопје, 41 за брзо возење

Vesti +

Претреси во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

Vesti +

Графити и плакати среде изборен молк во Облешево – Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот

В+