Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

253 санкционирани возачи во Скопје, 73 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 253 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 73 санкции, за возење под дејство на алкохол 63, 18 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 23 за возење без возачка дозвола.

Изречени се пет санкции за користење мобилен телефон, шест за нерегистрирани возила, 12 за возач почетник, 29 санкции за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Лукаревска од Крушево: СДСМ води според статистиките, ВМРО-ДПМНЕ е во бунило и се спрема за пораз

В+

СДСМ: Поради неспособноста на Арсовска Град Скопје остана без печатачи

Vesti +

Узуновски: Горан Герасимовски ќе се посвети на тоа што беше занемарено во Центар

В+

Настани по повод одбележувањето на 8 Септември, Денот на независноста на кои ќе присуствува Пендаровски

В+

Илиевски: Две мултифункционални игралишта за Зелен рид, населбата има потенцијал за доуредување и разубавување на едно многу повисоко ниво

В+

Експлозија на заразата? – 164 нови случаи на коронавирус, 3 починати

В+