Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

243 сообраќајни прекршоци во Скопје, 56 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 243 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 56 санкции, 53 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 24 за возење без возачка дозвола,

Изречени се 14 санкции за возење под дејство на алкохол, шест за користење на мобилен телефон, пет за нерегистрирани возила, 50 за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Европската агенција ги предупредува авиокомпаниите на опасности поради војната во Украина

Vesti +

Почина Аида Хоџиќ, советник во Општина Аеродром

В+

Поранешна шпионка на Путин: Ги поминав специјалните секс тренинзи, маж не може да сокрие тајна од мене

Vesti +

Нови 86 случаи на коронавирус во Македонија

В+

Ако ги имате овие 4 особини, припаѓате во групата на најинтелигентни луѓе

Vesti +

Илиевски: Во населбата Зелен рид ново детско катче и мини парк за најмалите

В+