Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

229 сообраќајни прекршоци во Скопје, 62 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 229 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 62 санкции, 19 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 17 за возење под дејство на алкохол, 13 за возење без возачка дозвола.

Изречени се пет санкции за користење мобилен телефон, седум за некористење сигурносен појас, пет за непочитување на првенство на минување, 66 санкции за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Заев до Мицкоски: СДСМ парите ги враќа кај граѓаните, ние не градиме споменици 

В+

Собранието едногласно го усвои Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета со кој се гарантира слободата на изразување

Vesti +

Сугарески на ТВ24: Реализиравме крупни проекти и покрај пандемијата, но ќе продолжам да работам за зелената агенда и решавањето на депонијата во Прилеп

В+

Со него не знаете на што сте: Хороскопски знак кој никогаш не го покажува своето вистинско лице

Vesti +

Средба на министерот Бектеши со германска бизнис делегација: Презентирани можностите за инвестиции во обновливи извори на енергија

Vesti +

Грковска – Саразин: Поддршката од Германија за европската перспектива на Северна Македонија е знак на силно пријателство двете земји

В+