Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

212 санкционирани возачи во Скопје, 51 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 212 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 51 санкција, 36 прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли, 13 за возење без возачка дозвола.

Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, пет за возење под дејство на алкохол, пет за непрописно престројување, 60 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Одлична вест: Падна договор – историско најголемо зголемување на пензиите и помош од 1000 денари за секој пензионер

В+

Две нови жаришта кај Делчево, се проширува и пожарот кај Пехчево

В+

Спасовски и Илиевски од Зелен рид и 3 МУБ: Темелите се на прво место, градиме за народот, асфалт наместо кал во Куманово

В+

Расте бројот на новозаразени и починати: 399 нови случаи, 17 лица починале од коронавирус

В+

ВИДЕО: Функционери на ВМРО ДПМНЕ шират лажна вест дека е киднапиран, се огласи Кастриот Реџепи: Билал Касами и другите,  да не се грижат за мене

В+

„ИМ ПУКАА ДИРЕКТНО ВО ТИЛОТ ИЛИ ВО СРЦЕТО“-Очевидецот Козловски за егзекуциите во Буча

Vesti +