Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

206 санкционирани возачи во Скопје, 54 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 206 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 54 санкции, 19 прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли, 15 за возење без возачка дозвола.

Изречени се 35 санкции за прекршоци што ги чинат пешаците, седум за користење мобилен телефон, четири за нерегистрирани возила, 52 санкции за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Бранко Црвенковски стана дедо, доби внук

Vesti +

Николовски: Слободното земјиште оди на оглас, големи се субвенциите за пченица и сончоглед

В+

Јасно е зошто не е пратеник – Мицкоски си ги толкува Уставот и законите како што му одговара

В+

СДСМ: Насилството на антиевропската коалиција на ВМРО-ДПМНЕ и Левица ја покажува нивната вистинска цел

Vesti +

Денеска 880 заразени од коронавирус – Спласнува ли пандемијата?

В+

Заев од Арачиново: Режимот денес го нема, ниту ќе дозволиме да се врати, на 17 октомври гласаме за Најдоброто!

В+