Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

205 санкционирани возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (03.07.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 205 возачи. Од нив, 60 возеле без возачка дозвола, 106 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, седум мотоцикли се одземени поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава, а санкционирани се и други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

151 санкционирани возачи во Скопје, 35 за брзо возење

Vesti +

Герасимовски: Со вработување на логопеди и дефектолози во училиштата го подобруваме квалитетот на образованието

В+

Полицијата не мирува: Кај повеќе млади скопјани најдени различни врсти на дрога

Vesti +

119 сообраќајни прекршоци во Скопје, 16 без возачка

Vesti +

Заврши владината седница – Донесени серија важни одлуки

В+

Шилегов по повод 11 октомври: Никому нема да дозволиме да ја чепне нашата држава и со крвта на нашата антифашисти платената слобода

В+