Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

204 сообраќајни прекршоци во Скопје, 118 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 204 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 118 санкции, 26 за возење под дејство на алкохол, 13 за возење без возачка дозвола, шест прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, седум за возач почетник.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

161 сообраќаен прекршок во Скопје, 35 за брзо возење, 16 без возачка дозвола

Vesti +

Едвај чекаат да помине: Овие хороскопски знаци немаат ич среќа во 2020. година

В+

(Фото) Влатко Ѓорчев критикува дека цените на зеленчуци биле над 250 денари од килограм, но земјоделец му порача дојди во Битола да садиш пиперки, за тебе и 500 е малку

В+

Куче не сакало да ја напушти сопственичката, трчало по возилото на итна помош до болница (Видео)

Vesti +

Битиќи: Целосно сме посветени на диверзификација на изворите на гас – ќе имаме поевтин и постабилен доток

В+

Голем пресврт по денешните преговори: Русија најави повлекување од делови во Украина

В+