Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

203 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 203 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 34 санкции, 24 мерки за возење без возачка дозвола, осум мерки за возење под дејство на алкохол.

Изречени се 15 мерки за нерегистрирани возила, девет санкции за возач почетник, 11 санкции за користење мобилен телефон, три мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), 39 санкции што ги прават возачи на мотоцикли.

Засилените акциски контроли продолжуваат.

Можеби ќе ве интересира...

Премиерот Заев и владината делегација се поклонија пред „Могилата на непобедените“ во чест на хероите на 11 Октомври и по повод јубилејот 80 години од народното востание

В+

Велосипедист побегнал, откако удрил во малолетно дете и тешко го повредил

В+

Премиерот ја напушти централната манифестација на Мечкин Камен – замина за Кочани

В+

Нов корона рекорд: 393 новозаразени за 24 часа во Македонија од Ковид 19

В+

Ковачевски: Со 250 милиони евра од само пет проекти, Владата ги поддржува општините

Vesti +

Лукот го зајакнува имунитетот, а малку е познато дека го лечи овој вирус

В+