199 санкционирани возачи во Скопје, 46 за брзо возење
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

199 санкционирани возачи во Скопје, 46 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (03.05.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 199 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, девет санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се 38 мерки за прекршоци што ги прават пешаците, четири санкции за возење под дејство на алкохол…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

105 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Битола

В+

Османи: Го осудуваме рускиот напад и сме со Украина во овие тешки времиња

В+

Поранешен КГБ агент: Путин е болен, го губи видот и има уште три години живот

Vesti +

143 Македонци во затвор поради Ковид-19

Vesti +

Имлек привремено престана да откупува млеко од одредени фарми поради нивото на афлатоксин, јавија српските медиуми

Vesti +

Се одржа 42. сесија на Клубот на истражувачите формиран од Народната банка

В+