Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

191 санкционирани возачи во Скопје, 62 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.03.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 191 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 62 санкции, 13 санкции за возење без возачка дозвола, три санкции за некористење на сигурносен појас.

Изречени се шест мерки за користење мобилен телефон, две мерки за минување на затворен сигнал – црвено светло, осум санкции за нерегистрирани возила, шест мерки за вградени неатестирани фолии – затемнети стакла…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

МТСП: 8 Септември неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија

Vesti +

Маричиќ во Ново Лисиче:  За 12 години ВМРО-ДПМНЕ ги затворија само дупките на нивните џебови

В+

Зошто Христијан Мицкоски премолчи и не кажа кој ќе биде победник во Скопје?

В+

Заев од Арачиново: Режимот денес го нема, ниту ќе дозволиме да се врати, на 17 октомври гласаме за Најдоброто!

В+

Екстремни горештини – температури до 42 степени, висок УВ индекс

В+

Ќе понуди ли нешто Мицкоски на граѓаните или секој ден ќе зборува за девојките на Заев од младоста и ќе кажува вицови

Vesti +