Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

189 санкционирани возачи во Скопје, 44 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (07.06.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 189 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, 20 мерки за возење без возачка дозвола, 14 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Изречени се 10 мерки за некористење сигурносен појас, 36 санкции за недавање првенство на минување на пешаци, седум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Еве која храна помага да се намали стресот

Vesti +

18 годишна девојка велосипедист удрена од мотоцикл – со тешки телесни повреди пренесена во градска

В+

Кај овие хороскопски знаци парите се поважни од љубовта

Vesti +

Интернетот полуде по овој рецепт: Тесто за пица од само две состојки!

В+

34 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Vesti +

Силен земјотрес од 4 степени ја погоди Србија

В+