Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

186 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (07.06.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 186 возачи. Од нив три возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. При тоа 79 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 106 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Нема починати, ниту оздравени – Денеска регистрирани 6 нови случаи на коронавирус

В+

Шахпаска за Канал 5 ТВ: Ги поттикнувам општините активно да се вклучат во воспоставување на социјалните услуги на локално ниво

Vesti +

Потресно обраќање на Ахмети: Синоќа починаа членови на моето семејство, братот на мојот пријател Бекир Асан заедно со неговата 33 -годишна ќерка, братот на мојот пријател Невзат исто така

В+

Студ, ветер и дожд – Какво време да очекуваме претстојниот викенд?

В+

Јавните личности контра дезинформациите за вакцините: Вакцинирајте се за да се дружиме, пееме и смееме

В+

Ова се 10те најбогати земји во светот: САД се дури на крајот на листата

Vesti +