Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

183 санкционирани возачи во Скопје, 58 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (05.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 183 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 58 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, 24 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.
Изречени се четири мерки за користење мобилен телефон, седум санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), четири мерки за нерегистрирани возила…
Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Претрес во Битола, приведени две лица

Vesti +

Авганистанци кои бегаат од Талибанците ќе се згрижат привремено во хотели во земјава, нема кампови, трошоците ќе ги платат Американците и меѓународни организации

В+

Претреси во Скопје, приведени две лица, расчистени повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“

Заев: 8 септември, Денот на независноста е еден од најсветите и најсветлите датуми од историјата на Северна Македонија

В+

25 годишно момче од граничен премин Блато веднаш однесен во затвор – го барало Интерпол

Vesti +

262 санкции за брзо возење

Vesti +