Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

18 годишно момче претепано од група пред трговски центар во Скопје

На 21.09.2020 во 16.30 часот во СВР Скопје, Н.П.(18) од Скопје пријавил дека во 01.00 часот во парк во близина на трговски центар на ул.„Народен фронт“, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од повеќе лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Османи во Букурешт

По официјалната посета на Кралство Саудиска Арабија, од утре, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе престојува во Букурешт, Романија, каде ќе учествува на Минхенската лидерска средба, организирана од страна на Минхенската безбедносна конференција. На Минхенската лидерска средба, на која е предвидено да учествуваат над 70 високи гости од Европа... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Тупанчески: Јакнењето на етичките вредности кај судиите е гарант за правдата и владеењето на правото во државата.

Vesti +

Вечерашната владина седница заврши – донесени серија важни одлуки

Vesti +

Ковачевски на вонреден самит на НАТО: „Ќе ја понудиме нашата поддршка за народот на Украина“

Vesti +

154 санкционирани возачи на мотоцикли, четири мотоцикли одземени

Vesti +

230 санкционирани возачи во Скопје, 68 за брзо возење

Vesti +

СДСМ: Програмите на нашите кандидати за градоначалници го имаат најдоброто – важни и реално остварливи проекти за подобар животен стандард

Vesti +