На 21.09.2020 во 16.30 часот во СВР Скопје, Н.П.(18) од Скопје пријавил дека во 01.00 часот во парк во близина на трговски центар на ул.„Народен фронт“, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од повеќе лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.