Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

173 сообраќајни санкции во Скопје, 78 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.08.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 173 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 78 санкции, 11 за возење без возачка дозвола, пет за возење под дејство на алкохол.

Изречени се четири мерки за некористење сигурносен појас, девет за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Приведен криминалец за издржување казна затвор од пет и пол години

Vesti +

Регулаторна комисија донесе одлука за цените на горивата кои ќе важат од вечерва

В+

Еве што се случува со бактериите ако ја перете облеката на 30 или 40 степени

Vesti +

Не забораваат предавство: Ова се најголемите злопамтила во хороскопот

Vesti +

Април им носи среќа на овие хороскопски знаци

Vesti +

Нови 632 заразени, 7 починати

В+