Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

172 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (08.06.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 172 возачи. Од нив 12 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. При тоа 71 возилo ја пречекорилo брзината во населено место, а 101 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Апсење среде Гостивар – полицијата издаде соопштение

Vesti +

Полицијата напиша серија казни во Штип

В+

Втората трансплантација на коскено ткиво извршена кај 40-годишна штипјанка

В+

Спасвоски: Реконструиравме 73 станици и изградвиме два целсоно нови објекта

В+

85 санкционирани возачи во Скопје

Vesti +

Сите партнери БЕГААТ од нив: Овие пет хороскопски знаци остануваат сами до крајот на животот

Vesti +