Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

168 сообраќајни прекршоци во Скопје, 66 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 168 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 66 санкции, 14 за возење без возачка дозвола, три прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се осум санкции за користење мобилен телефон, 13 за возење под дејство на алкохол…
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Предупредување за НАТО: „Прашање на време е“

В+

Пронајден хероин, приведени две лица од Тетово

Vesti +

Серија акциски контроли на сообраќајната полиција, прегазен пешак, загинат во сообраќајка – Ова се дел од дневните настани од денешниот полициски извештај

В+

Зошто буквата „Z“ стана руски провоен симбол?

Vesti +

Илиевски: Гоце Делчев има потреба од реконструкција и асфалтирање на клучните улици

В+

СЗО: Зголемен бројот на заболени од сипаници во светот

Vesti +