168 сообраќајни прекршоци во Скопје, 51 за брзо возење
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

168 сообраќајни прекршоци во Скопје, 51 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 168 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 51 санкција, 11 за возење без возачка дозвола, четири прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, шест за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, четири за возење под дејство на алкохол, 59 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Приведен крадец во Битола, фатен на дело

В+

Битиќи: Во законот за минимална плата од 18.000 денари јасно стои дека ќе има усогласување на платите, има и период

В+

Првото бебе во 2022 е машко

В+

Eлезовиќ: Премногу време изгубивме, премногу шанси пропуштивме, време е за Најдоброто за Тетово

В+

Сузбиена организирана криминална група инволвирана во недозволена трговија со културни добра, приведени осум лица (ВИДЕО)

Vesti +

Томшиќ од МОН: Најдобро за учениците е училиштата да се отворени, наставниците покажаа одговорност со високиот степен на вакцинација

Vesti +