Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

166 сообраќајни прекршоци во Скопје, 61 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 166 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 61 санкција, 15 за возење без возачка дозвола, седум прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Сите ја носиме одговорноста брзо да носиме одлуки и да го нормализираме процесот на интеграција во ЕУ

В+

91 санкционирани возачи во Скопје

Vesti +

Погледнете го судирот меѓу српските и албанските навивачи во Катар (ВИДЕО)

Vesti +

Неколку улици во Шутка во понеделник ќе останат без вода

В+

Супер вест: Се најавува раст на платите и пензиите во 2023

Vesti +

Весковски: Планска хумана урбанизација на просторот кон Злокуќани и Бардовци

Vesti +