Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

164 сообраќајни прекршоци во Скопје, 30 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 164 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 30 санкции, 17 за возење без возачка дозвола, седум за технички неисправни и нерегистрирани возила, пет за возење под дејство на алкохол, шест прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, четири за минување на затворен сигнал(црвено светло), девет за непочитување на првенство на минување, 44 санкции за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Американски сенатор: Русија не може да добие една војна, а камоли да започне нова во БиХ

Vesti +

ART JUICE – нов домашен бренд на природен сок од калинка

В+

Во Германија расте стравот од војна, луѓето складираат резерви, се распрашуваат за бункери

В+

Координативен состанок на Нуредини и Пендаровски за климатскиот самит во Глазгов

В+

Денеска натпросечно топло, утре невреме – Метеоцентар со детална прогноза за времето

В+

Го нарекуваат пијалок на бесмртноста: Ја чисти крвта, го подобрува варењето, поттикнува губење на тежината!

Vesti +