Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

164 санкционирани возачи во Скопје, 43 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.06.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 164 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 43 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, девет санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Изречени се 16 мерки за користење мобилен телефон, 12 санкции за возење под дејство на алкохол, шест за некористење сигурносен појас…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски – Руте: Првата меѓувладина конференција со ЕУ ќе има позитивен импакт за целиот регион

В+

ВНИМАВАЈТЕ СО НИВ! Овие знаци се НАЈЛОШИТЕ пријатели

Vesti +

212 санкционирани возачи во Скопје, 51 за брзо возење

В+

МОН: Стабилна е состојбата со Ковид-19 во училиштата, само 0,02 отсто од вкупниот број на ученици се новозаразени

В+

Ковачевски: Како домаќини на големата и сложена НАТО вежба покажавме дека сме рамноправни партнери со сите наши сојузници

В+

До 15 јули аплицирање за сместување во ученички домови

Vesti +