158 санкционирани возачи во Скопје, 73 за брзо возење
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

158 санкционирани возачи во Скопје, 73 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.08.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 158 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 73 санкции, 22 за возење под дејство на алкохол, 18 за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Изречени се 11 мерки за возење без возачка дозвола, девет за возач почетник.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Ако сакате мирен љубовен живот, избегнувајте ги ОВИЕ хороскопски знаци

Vesti +

Путин потпиша нов указ: Ова е новиот одговор на Русија на западните санкции

Vesti +

Празничен бонус за вработените, новогодишни пакетчиња за децата и пакети за социјално ранливите групи во заедницата од Рудник САСА

Vesti +

Бектеши: ССМ два пати пресметува инфлација во потрошувачката кошничка, да не се земаат предвид овие бројки

Vesti +

Коп: Реформите се клучни, а Бугарија е помалку важно билатерално прашање поврзано со евроинтеграцијата

Vesti +

Серија апсења на повеќе локации низ Македонија

Vesti +