Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

142 санкции за брзо возење во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.08.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 215 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 142 санкции, 23 за возење без возачка дозвола, 10 за возење под дејство на алкохол.

Изречени се шест мерки за некористење сигурносен појас, седум за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Владата денеска ја одржа 50-тата седница – Ова се донесените одлуки

В+

Царовска: Апелирам на почитување на протоколите, само така може да продолжат учениците и наставниците да бидат среќни на училиште

Vesti +

368 санкции за брзо возење

Vesti +

Аеродром добива ново сообраќајно решение – Почна пробивањето и изградбата на Васко Карангелески

Vesti +

Тажна вест: Почина познатата актерка на 48 години

Vesti +

Во Букојчани гласач го фотографирал гласачкото ливче

В+