Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

127 сообраќајни прекршоци во Скопје, 28 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 127 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 28 санкции, 13 за возење без возачка дозвола, седум прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Изречени се 11 санкции за користење на мобилен телефон, седум за нерегистрирани возила, шест за некористење сигурносен појас, четири за возење под дејство на алкохол.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Многу е поголема веројатноста да добиете згрутчување од коронавирус отколку од вакцина

Vesti +

Истражување: Луѓето кои не сакаат да се вакцинираат можеби имаат помал коефициент на интелигенција?

В+

Крвав инцидент во Кавадарци: Двајца браќа ранети во меѓусебна тепачка

Vesti +

(Видео) Заев-Јанша-Вархеји: Македонија и Албанија што поскоро да ги почнат преговорите

В+

Темните кругови под очите се вечна грижа: Начините на кои може да се отстранат ќе ве изненадат

Vesti +

Лукаревска: Со „Мој ДДВ“ четиричлено семејство враќа 28.000 евра годишно во домашниот буџет

Vesti +