126 санкционирани возачи во Скопје, 21 за брзо возење
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

126 санкционирани возачи во Скопје, 21 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (04.05.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 126 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 21 санкција, девет мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се 10 мерки за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за некористење сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Прес-конференција на премиерот Ковачевски и министерот за економија Бектеши

Vesti +

(Видео) Талевски: ВМРО-ДПМНЕ е против тутунарите, блокира закон за субвенции

В+

Приведен крадец во Велес

Vesti +

Коморите мора да бидат проактивен чинител во евроинтегративниот процес на Северна Македонија

Vesti +

Нови 13 случаи на коронавирус во Македонија – Ова се деталите

В+

Спасовски: 4-ти февруари ќе помине во најдобар ред, граѓаните да не се вознемирени

Vesti +