Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

122 санкционирани возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (11.07.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 122 возачи. Од нив, 74 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 27 возеле без возачка дозвола, а санкционирани се и други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

УНДП и Германската амбасада донираа компјутерска опрема во МВР за поефикасна контрола на малото и лесно оружје

Vesti +

230 санкции за брзо возење

Vesti +

Шутаров: Уште едно нереализирано ветување на Арсовска, нема 250 нови автобуси нема ни бесплатен јавен превоз

В+

Шабани: Успешно продолжуваме со Еразмус+ програмата, младите да ги искористат можноститете за меѓународна мобилност како влог во квалитетно образование

Vesti +

Македонија во Тага: Почина 22 годишно момче од коронавирус

В+

Истрага за пронајдена марихуана во Велес

В+