Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

119 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден (02.07.2021) спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 119 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Растот на извозот, растот на платите, се доказ за успешноста на економските мерки на Владата предводена од СДСМ

Vesti +

Тага до небо: Почина Марина Туцаковиќ: Најпознатиот текстописец на Балканот ја загуби борбата за живот

В+

По изјавата на Путин, Пентагон прогласи DEFCON 2?

В+

Албански државјанин загина по удар од воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје

Vesti +

Полицијата уапси четворица кичевчани во Струга, пронајдено оружје

В+

222 санкции за брзо возење

Vesti +