Vestiplus.mk
Во тренд...

119 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден (02.07.2021) спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 119 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

The post 119 санкции за возење под дејство на алкохол appeared first on Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт….

Можеби ќе ве интересира...

Мултилатерална работна средба на директори на полиции во Охрид

В+

Серија земјотреси вчера ја стресоа Македонија

В+

Хрватска воведува нови мерки поради Делта сојот- целиот јадрански дел на најновата мапа на ЕУ е во портокалова боја

В+

(Фото) Заев денеска учествуваше на пошумување на националниот парк Маврово

В+

Платата во МВР е усогласена со минималната и дополнително се зголемува за пет отсто

В+

Четири работи ги издаваат: Како да ги препознавате прељубниците?

Vesti +