111 санкционирани возачи во Скопје, 37 за брзо возење
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

111 санкционирани возачи во Скопје, 37 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 111 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 37 санкции, девет за возење без возачка дозвола, пет за користење мобилен телефон за време за возење, девет за непрописно престигнување и обиколување, четири прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 34 за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Во Ресен приведен дилер од прилепско, запленет 1 килограм марихуана

Vesti +

Европската унија забрани состојка која ја има во храната, козметиката и бетонот

Vesti +

Рамбова: Новите мерки се неопходни за заштита на здравјето на граѓаните, Мицкоски да повика на вакцинација а не да поткопува

В+

Биткоин далеку над 50.000 долари: Продолжува порастот на цените на пазарот за дигитални производи

В+

Уставни измени, Груби: Опозицијата во овој процес не е ни најмалку конструктивна!

Vesti +

152 санкции за брзо возење

Vesti +